Početna stranicaPošalji link prijateljuOdštampaj stranicu 18. Oktobar 2017
SPONZORI

Plavi srcem do pobjede - 26. Oktobar 2004

Ravno do dna i povratak otpisanih, bi mogao da bude kratak rezime utakmice izmedju FC Railroader i FC Atlas. Sa samo jednom izmjenom na klupi i igrackim kadrom kome fizicka pripremljenost nije jaca strana, i najveci optimisti su morali da ovaj put dignu ruke. Oni koji su svim srcem bili uz plave tokom susreta prezivjeli su citav spektakl osjecanja, od razocarenja, tuge, i bjesa zbog fizicke ne pripremljenosti i ne dovoljnim brojem igraca, do neizmjerne srece zbog pozrtvovanja i srcem izborene pobjede nad mnogobrojnijim protivnikom.

Sve je mirisalo na laganu pobjedu kada je preko Latincica mladi Todorovic doveo nas tim u vodstvo od 1:0. Samo dva minuta je trebalo igracima Atlasa da iz brzog kontranapada izravnaju rezultat.

U petom minutu sreca okrece ledja plavima kada u bezazlenom duelu radilica Kulenovic zadobija udarac u koljeno poslje cega je iznjet sa terena. Neodlucnost i sporost odbranbenih igraca iskoristili su fudbaleri Atlasa i na odmor se otislo sa rezultatom 3:2 u korist protivnickog tima.

Ali po starom dobrom obicaju nasa ekipa je pokazala da je najjaca u situacijama kada sve okolnosti rade za protivnika. Snaga kao da je dosla u krv tokom sredine drugog poluvremena, kada su se rastrcali svi igraci, sredina terena je konacno proradila, a napad je bio ne pogresiv. Vec u prvih deset minuta drugog poluvremena bilo je 5:3 za plave. Fizicka nepripremljenost ponovo dolazi do izrazaja i od "japanskog voza" igraci FC Railroadersa su licili na predratnog ciru. Gosti preko krilnih pozicija probijaju odbranu i dvije sanse pretvaraju u golove.

I kada su svi posjetioci mislili da ce to da bude i konacan rezultat FC Railroader uspjeva da organizuje akciju koja kao da je prepisana iz fudbalskih udzbenika, i smrtonosni trio Sutic, Todorovic, Dejan Bratic jos jednom tresu mrezu gostiju.

Do kraja utakmice Atlasovi fudbaleri nisu mogli da probiju zid oko gola Bratica, a treba reci da su u posljednjih nekoliko minuta djelovali i pomalo uplaseno sto je pokvarilo disciplinu u njihovoj igri.

I pored velike pobjede strucnom stabu ostaje velika briga, jer samo sedam dana dijeli plave do nove utakmice, a tesko je reci da ce i jedan povrjedjeni igrac biti u stanju da se vrati za tako kratko vrijeme. Mozda ce jedino rijesenje da bude neko novo pojacanje, no u ovom trenutku rano je za bilo kakva nagadjanja.