Početna stranicaPošalji link prijateljuOdštampaj stranicu 26. Juni 2017
SPONZORI

Olimpijakos pregazen, Atlas sljedeci. - 5. Decembar 2005

U prvom kolu kupa Jean Cretiena plavo-bijelu momcad je ugostila ekipa Olimpiakosa. Tradicionalno susreti ova dva vijecita rivala uvijek obecavaju ne samo kvalitetan fudbal, nego i kisu golova sa obadvije strane. Svakako najvece iznenadjenje za desetak raspolozenih navijaca bio je golman FC Railrodera Denis Bratic koji je silom prilika, morao da stane na gol, iako jos ne oporavljen od komplikovane operacije koljena. Sa iskusnim asom na golu, plave cigre vec od prvoga zvizduka sudije Blekica pocinju silovito i vec u prvih pet minuta vode sa dva nula. Domacim fudbalerima nije bilo dozvoljeno ni u jednom trenutku da se razigraju. Odbrana predvodjena Krsmanovicem, sredina Kulenovicem a napad Suticem funkcionisala je kao u najbolja vremena Railroadera. Na pauzu se otislo sa rezultatom 3:0 za raspolozene goste. U drugom poluvremenu pozrtvovani Latincic staje na gol, a u odnosu snaga na terenu nista znacajnije se nije promjenilo. Plavi su i dalje napadali i stvarali sanse, dok su fudbaleri Olimpijakosa, samo na momente uspjevali da se dokopaju lopte. Utakmica je zavrsena rezultatom 6:1 u korist Railroadersa. Plavu lokomotivu u drugom kolu ocekuje FC Atlas sa kojom FC Railroader ocekuje i dvije prvenstvene utakmice.