Početna stranicaPošalji link prijateljuOdštampaj stranicu 18. Oktobar 2017
SPONZORI

Iznenadjenje osamnaestog kola - 13. Mart 2006

Nakon pauze u proslom kolu, plavi pokazuju da su stare boljke iza njih. Naime u susretu sa cetvrtoplasiranim Burdas tim FC Railroader-a pravi veliko iznenadjenje i savladava veoma nezgodnog protivnika koji po svim plasmanima gaji pretenzije na vrh tabele i sampionat. Kako je poznato u proslosti nakon pauza i povreda koje muce ovaj tim zeljezna masina bi trokirala i kao po receptu sramni porazi bi uslijedili. Ali ne ovaj put.

Vec u trecem minutu nakon guzve u kaznenom prostoru Grcke ekipe i greske golmana Papkos-a veteran Preradovic kupi "odpatke" i sa peterca sa umjecem trese mrezu protivnika. Poslije 114 minuta golgeterske sushe ovaj As naseg fubala, cini se, uspjeva povratiti samopuzdanje i prijasnju slavu. Nakon toga Grci nastavljaju presije na gol Krstica na koje ovaj besprijekorno odgovara. Ali diskutabilna odluka engleskog sudca Glupson-a u desetom minutu nagovjestava preokret. Bratic S. nenamjerno rukom dotice centarsut grckog napadaca u kaznenom prostoru i zvizduk sudca usmjerava loptu na bijelu tacku. Ali sreca prati hrabre jer Idiotis masi cijeli gol.

Nakon takve greske plavi dobijaju novi podstrek i u osamnaestom minutu poslije briljantne akcije igrac kola Sutic postize gol koji ce se dugo pamtiti. Slijedi veoma ostra igra koja ne gubi na tempu i sa oslabljenom klupom i nedovoljnim zamjenama Railroaderi ocigledno manjkaju na snazi. Samo trideset tri sekunde prije kraja prvog poluvremena Grci smanjuju rezultat na 2:1 nakon greske odbranbenog reda. Cinilo se da ce se na odmor ici sa tim rezultatom ali novo iznenadjenje je na pomolu. Nadahnuti branic Latincic herojski jurisa na mrezu Grka i kada se cinilo da ovaj nema vise opcija na iznenadjenje svih on postize gol i to tri sekunde prije kraja prvog poluvremena.

Pocetak drugog poluvremena nagovjestava potpunu nadmoc Burdas i u veoma kratkom vremenu rezulat je izjednacen na 3:3. Cini se da je engleski sudac ponovno uticao na igru jer je treci zgoditak Grka ocigledno postignut iz prekrsaja u sesnaestercu. Ipak to ostaje samo jos jedna tema dugih rasprava nedeljne stampe. Zadnja polovina drugog poluvremena podsjeca na pravi rat na zelenom tepihu. Veoma gruba igra rezultovala je brojnim iskljucenjima grckih redova ali nasa plava momcad ne uspjeva da iskoristi takve prednosti. Grub start golmana Papkos-a na Bratic S. izazvala je ekspolozije na tribinama i muklu tisinu na klupi plavih. Ali stameni napadac modrih se dize iz prasine i minut prije kraja utakmice postize pobjedonosni gol. Asistencija Sutica je veliki dio pobjedonosne ackije i jos jedan razlog sto je ovaj proglasen igracem kola.

Mnogi se pitaju da li je ovo preporod zlatne generacije plavih. Trener Bratic Denis drzi zatvorena vrata a glasine da je u nove strategije umjesan nekadasnji kapiten Albahari ostavljaju nas u potpunom mraku. Bilo kako bilo cetri kola prije kraja prvenstva Railroaderi imaju sansu da se domognu sredine tabele i veoma uzbudljivo zacelje obecava Holivudksu dramu.

Copyright ©2001-2017 FC RAILROADER. Sva prava zadržana.