Početna stranicaPošalji link prijateljuOdštampaj stranicu 22. August 2017
SPONZORI

Plavi se plavi zeljezna masina - 27. Mart 2006

"Plavi se plavi zeljezna masina" culo se sa tribina ove nedelje u Skarborou. Ova tradicionalna pjesma FC Railroadera, za koju se nagovjestava da ce biti uskoro i himna, orila se stadionom pred zavrsetak meca protiv Golden Bojsa. Ali triumf nije dosao tako lako. Nakon veoma izjednacene igre u pocetku prvog poluvremena plavi posustaju i ocigledan nedostatak snage uzrokuje veoma slaboj igri. Na odmor se otislo sa rezultatom 4:3 u korist Golden Bojsa. Vazno je napomenuti da su dva standardna prvotimca omaknuta iz prve postave. Naime Sutic i Krsmanovic su, kako nam sekretar Babic govori, kaznjeni radi izostanka na nedeljnim treninzima. Uprava je odlucila da ova dva veoma vazna igraca propuste ovo kolo iako se zna da utakmica protiv Golden Bojsa direktno utice na polozaj plavih na kraju ove sezone. S obzirom na to i diskutabilni fitnes ekipe FC Railroadersa na poluvremenu se cinilo da je jos jedan poraz na pomolu. Pauza je ipak imala iznenadjujuci uticaj. Cule su se veoma bucne rasprave iz tabora plavih. Teske rijeci i razbuktale emocije su rijetkost ali neke promijene su neizbjezne i ovaj nacin podstrijeka pokazuje formulu pobjede. Drugo poluvrijeme Railroadersi prolaze bez primljenog gola a postizu tri sto zavrsava utakmicu sa 6:4 u korist momcadi sa brdovitog Balkana. Sve ukupno cetri gola postize Preradovic koji dozivljava novu renesansu u napadackim redovima plavih. Glasine su da je ovaj veteran spreman za posljednje preseljenje na kraju ove sezone jer mu istice ugovor sa FC Railroadersima. Sjajna igra u zavrsnici po mnogima pokazuje njegove zelje transfera. Na pitanje novinara ima li istine u glasinama ovaj veteran odgovara; "Pa vi ste smijesni". Nakon toga je napustio stadion bez rijeci i cak ga nismo mogli zapaziti na tradicionalnom sastanku poslije meca koji se odrzava u Tomi Kuksu.
Kakva zavrsnica sezone 2005/2006 nas ocekuje to niko nemoze predvidjeti. Po mnogim proracunima plava momcad bi trebala zauzeti dostojanstvenu sedmu poziciju. To osiguranje im donose dvije pobjede u naredna dva kola i triumf Ojuka nad Golden Bojsima sledece nedelje.