Početna stranicaPošalji link prijateljuOdštampaj stranicu 22. August 2017
SPONZORI

Povratak odpisanih - 12. Januar 2007

Susret izmedju bilo koja dva time velike cetvorke je uvijek nezaboravan derbi. Tako je i bilo ove srijede na Skarboro stadionu Zelena Ponjava. Naime sastali su se ekipa Railroader-a i Euro United-a, dva domaca tima sa pretenzijama ka vrhu tabele. Ovaj mec je direktno odlucivao koji tim ce preuzeti drugo mjesto na tabeli. I naravno vaznost utakmice je dirigovala atmosferom i igrom oba tima. Sami pocetak nagovjestava debakl. Prvih dvadeset minuta protice u potpunoj nadmoci Euro United-a. Crni djavoli postizu cetri gola iz munjevitih kontra napada i odbrana plavih je u ociglednom rasulu. Ali pet minuta prije kraja prvog poluvremena, po starim navikama, nasa sampionska generacija se budi iz zimskog sna. Iskustvo preovladava i na pomolu je jedan od najvecih preokreta u istoriji Railroader-a. Poslje diskutabilnog driblinga po lijevoj strani, Drazen Bratic dospijeva prodrijeti do ivice sesnaesterca i tehnicki dotjeranim sutem trese mrezu protivnika. Ubrzo nakon toga Preradovic vjesto krade loptu golmanu Euro Uniteda-a i pribrano upucuje loptu na prazan gol sa nekih dvadeset metara. Na odmor se otislo sa rezultatom 4:2 u korist Euro United-a. Par strateskih promjena koje je kapiten Bratic napravio na poluvremenu su veoma vidljive u nastavku igre. Odbrana je solidna i ekipa plavih igra kao da je ovo pocetak utakmice. Treci gol za ekipu plavih postize Latincic na asistenciju Sutica. Nadmoc plave lokomotive je neizbjezna i ovi procentualno nadmasuju protivnika u posjedu lopte. Dva sjajna gola slijede. MVP Sutic pokazuje razloge koje su mu donijeli ovu titulu i postize cetvrti i peti zgoditak na asistencije Krsmanovica. Tesko jer reci da su se samo pomenuta imena isticala. Ovaj podvig nasih veterana je ipak rezultat timske igre i grupne zelje ka pobjedi. U razgovoru sa Braticem doznajemo da ovaj ipak nezadovoljan. "Biti u situaciji u kakvoj smo mi bili je sasva nepotrebno. To je znak nediscipline i ja preuzimam potpunu odgovornost. Ali s druge strane, reagovati tek poslije cetri primljena gola je stvar koja se moze desiti samo pionirima a ne veteranima sa dugogodisnjim iskustvom. Covjek uci nesto novo svaki dan i ovo je lekcija koja se nesmije zaboraviti."
Plave ocekuje susret sa AGB koje je na dnu tabele a vec u sledecem kolu sastaju se sa veoma nezgodnim Al-Azhar-om. Ali bez razlike ko je protivnik pristup igri je ocigledna pouka.